Edi Rama viziton varrin e Jezusit: Bazilika e Varrit të Shenjtë e ndërtuar nga perandori ilir

Publikuar tek: politike, më 23:31 22-12-2015 Edi Rama viziton varrin e Jezusit: Bazilika e Varrit të Shenjtë e ndërtuar nga perandori ilir

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij kanë vizituar ditën e djeshme varrin e Jezusit, gjatë vizitës në Jeruzalem.

Rama është takuar me Patriarkun ortodoks Teofili III dhe Patriarkun latin të Jeruzalemit Imz. Fuat Tëal të cilëve i ka dorëzuar edhe disa dhurata të veçanta si busti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti dhe atë të humanistes të madhe Nënë Tereza.

“Dje gjatë takimeve me Patriarkun ortodoks Teofili III dhe patriarkun latin të Jeruzalemit Imz. Fuat Tëal, si edhe në vizitën e bazilikës së Varrit të Shenjtë të Krishtit, ndërtuar nga perandori ilir Kostandin dhe ku bashkjetojnë 5 komunitete të krishtera”, shkruan Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0077240467071533
array(1) { ["section"]=> string(98) "edi-rama-viziton-varrin-e-jezusit-bazilika-e-varrit-te-shenjte-e-ndertuar-nga-perandori-ilir-28367" }