Edi Rama voton në Dajt: Socialistët sot po bëhen vendimarrës

Publikuar tek: politike, më 10:22 09-04-2016 Edi Rama voton në Dajt: Socialistët sot po bëhen vendimarrës

Kryeministri Edi Rama ka votuar sot për referendumin e partisë së tij në Qesarakë, Dajt.

Ai i është përgjigjur pyetjes së referendumit për pozicionin që mban, që me siguri do ketë zgjedhur përgjigjen ‘’PO’’.

‘’Kur PS është në qeveri dhe kryetari i saj është zgjedhur kryeministër, a konsiderohet automatikisht i rinovuar mandati i kryetarit?’’, është pyetja e referendumit.

“ Socialistët sot po bëhen vendimarrës. I ftoj të marrin pjesë. Partia Socialiste po zgjerohet dita-ditës’’, tha Rama.

ediramavotimref.jpg

 ediramavotimref2.jpg

ediramavotimref4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095500946044922
array(1) { ["section"]=> string(65) "edi-rama-voton-ne-dajt-socialistet-sot-po-behen-vendimarres-37221" }