“Edi Rama” zbret si BARITON në skenën e Teatrit të Vjenës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:47 05-01-2021 “Edi Rama” zbret si BARITON në skenën e Teatrit të Vjenës

Menduat se kryeministri Edi Rama përveç pikturës dhe basketbollit nuk kishte ndonjë pasion apo talent tjetër?

E keni patur gabim, pasi Rama duket se ka vendosur që pas politikës të merret me teatër dhe të zbresë në skenën e Teatrit të Vjenës.

Në fakt nuk bëhet fjalë për kryeministrin tonë, por për sozinë e tij, baritonin e njohur gjerman Florian Boesch, që ka një ngjashmëri shumë të madhe me Edi Ramën.

Posteri i shfaqjes "Saul" i vendosur në ambientet e jashtme të Teatrit të Vjenës të bën të mendosh se është kryeministri Rama ai në foto, pasi ngjashmëria është vërtetë e frikshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përkujtohet 97 vjetori i lindjes së aktorit të madh Kadri Roshi
»
Article Logic
Execution time: 0.011062145233154
array(1) { ["section"]=> string(62) "edi-rama-zbret-si-bariton-ne-skenen-e-teatrit-te-vjenes-233748" }