‘Edi Ramës i merret goja’, Alibeaj për tenderin e Ushqimeve: Shqiptarët duan të dinë kush fshihet pas skandalit

Publikuar tek: politike, më 17:13 04-04-2020 ‘Edi Ramës i merret goja’, Alibeaj për tenderin e Ushqimeve: Shqiptarët duan të dinë kush fshihet pas skandalit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reagur nëpërmjet rrjeteve sociale, duke treguar se kryeministri Edi Rama refuzon të japë llogari për tenderin e ushqimeve, që sipas tij ishte paracaktuar.

Alibeaj i ka drejtuar disa pyetje kryeministrit, që ende nuk kanë marrë përgjigje. Sipas Partisë Demokratike, tenderi për ushqimet i është dhënë një kompanie që është e specializuar në fushën e teknologjisë.

Ish-deputeti thotë se pyetjet janë të thjeshta, ndërsa Edi Ramës i merret goja dhe nuk ka përgjigje për skandalin me bukën e gojës së shqiptarëve,

‘Edi Ramës i merret goja dhe nuk ka asnjë përgjigje për skandalin me bukën e gojës së shqiptarëve në ditën e tyre më të vështirë. Shqiptarët duhet të dinë kush fshihet pas këtij skandali. Pse iu dha një kompanie kompjuterash? Pse tenderi për rezervat e shtetit u vonua gati një muaj nga shpërthimi i epidemisë?’, shkruan Alibeaj.

Reagimi i plotë

Edi Rama refuzon të japë llogari për tenderin e paracaktuar të ushqimeve. Pse iu dha një kompanie kompjuterash? Si u informua Olta Xhaçka që kompania e kompjuterave 6 ditë para tenderit ishte regjistruar dhe si kompani ushqimesh? Pse tenderi për rezervat e shtetit u vonua gati një muaj nga shpërthimi i epidemisë? Pyetjet janë të thjeshta, por Edi Ramës i merret goja dhe nuk ka asnjë përgjigje për skandalin me bukën e gojës së shqiptarëve në ditën e tyre më të vështirë. Shqiptarët duhet të dinë kush fshihet pas këtij skandali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096170902252197
array(1) { ["section"]=> string(114) "edi-rames-i-merret-goja-alibeaj-per-tenderin-e-ushqimeve-shqiptaret-duan-te-dine-kush-fshihet-pas-skandalit-201350" }