EDI RAMËS nuk I NDAHET shpirti nga MEDIA: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok IMAGJINATA (PARALAJMËRIMI I FORTË)

Publikuar tek: politike, më 12:46 02-12-2019 EDI RAMËS nuk I NDAHET shpirti nga MEDIA: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok IMAGJINATA (PARALAJMËRIMI I FORTË) Edi Rama

Kryeministri Edi Rama për të disatën herë i është kthyer medias duke drejtuar gishtin dhe vëmendjen te gazetarët, televizionet, portalet. Këtë radhë, është drejtuar vëmendja edhe në debatet televizive që zhvillohen në mbrëmje.

Postimi i Edi Ramës:

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!

Kjo është koha për kurimin psikologjik të popullit që ju ndjek dhe jo për rrenat e shamatatë karakteristike të veprimtarisë së një pjese të madhe të sferës suaj!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01590895652771
array(1) { ["section"]=> string(122) "edi-rames-nuk-i-ndahet-shpirti-nga-media-mos-na-detyroni-te-bejme-ate-qe-s-ua-rrok-imagjinata-paralajmerimi-i-forte-188120" }