Edi Reja 'zbërthen' jetën, kujton puthjen e parë me gruan: Prita 5 muaj, nuk donte

Publikuar tek: sport, më 06:39 15-09-2019 Edi Reja 'zbërthen' jetën, kujton puthjen e parë me gruan: Prita 5 muaj, nuk donte

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij. I ftuar në emisionin ‘Jo Vetëm Modë’, Reja tregoi detaje jshtë futbollit.

Mes të tjerash, tekniku rrëfeu se kur e ka njohur gruan e tij. Reja shpjegoi se puthjen e parë e kanë shkëmbyer kur ka qenë 17 vjeç dhe se ka pritur 5-6 muaj që kjo gjë të ndodhë.

Pjesë nga intervista:

Orinda Huta: Kur jeni njohur?

Reja: Kur isha 17 vjeç dhe luaja me Ferrara-n. Më pas shkova të luaja me Palermon dhe kuptova se nuk rrija dot pa të. Pas një viti u martuam, kur isha 23 vjeç.

Mendo pak: Në qershor festuam 50-vjetorin.

Orinda Huta: Pra, ishte dashuri me shikim të parë apo…?

Reja: E di… ajo ishte shumë e bukur. Kur ishte e re, se tani jo më (qesh) por edhe shumë e fortë në aspektin e karakterit. Ka qenë shpesh vendimtare në zgjedhjet e mia.

Orinda Huta: E mban mend puthjen e parë me Livian?

Reja: Ka qenë e vështirë. Tani është shumë e thjeshtë, kurse atëherë…. sa e vështirë që ka qenë. M’u desh të prisja me muaj të terë, 5-6 muaj, derisa e putha.

Orinda Huta: Pse kështu?

Reja: Sepse ajo në fillim nuk donte. M’u desh që të këmbëngulja shumë që ta bëja të ndryshonte mendje. Kur u puthem, ishte data 17 Prill e vitit 1966.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035379886627197
array(1) { ["section"]=> string(84) "edi-reja-zberthen-jeten-kujton-puthjen-e-pare-me-gruan-prita-5-muaj-nuk-donte-178483" }