Eduard Ndocaj ultimatum Bashës: Do dal forcë e vetme nëse s'përfshihem në listat fituese të PD-së

Publikuar tek: politike, më 14:27 24-05-2017 Eduard Ndocaj ultimatum Bashës: Do dal forcë e vetme nëse s'përfshihem në listat fituese të PD-së

Ndonëse është pjesë e koalicionit opozitar, kreu i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar, Eduard Ndocaj i ka vënë ultimatum Bashës, duke u shprehur se do të dalë e vetme nëse nuk do të përfshihet në listat fituese të Partisë Demokratike.

Ky është ultimatumi i Ndocaj, i cili u shpreh se forca politike që ai drejton nuk po trajtohet si partitë e tjera parlamentare të opozitës.

N/Kryetari i PBDKSH Alban Daci është shprehur se dalja e kësaj force politike e vetme me kandidat në të gjithë Shqipërinë e dëmton rëndë PD-në.

Deputeti Eduart Ndocaj ka vetem pak jave që është bashkuar me kualicionin opozitar, ndersa deklarata e tij vjen pas lajmeve nga PD se në lista deri tani të sigurte janë Mediu, Dule, Shehi, Ndoka dhe Duka, nëse Partia Agrare Ambjentaliste nuk del e vetme në zgjedhje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Darka me Ramën dhe 5 kryeministrat e Ballkanit, Mogherini: Të rrisim bashkëpunimin midis vendeve të rajonit!
Ben Blushi “shet sapunin për djathë”, gafa e “pafalshme” që bëri në Kuvend nuk u vu re nga askush »
Article Logic
Execution time: 0.017771005630493
array(1) { ["section"]=> string(62) "eduard-ndocaj-i-ve-ultimatum-bashes-do-dal-force-e-vetme-79807" }