Eduard Ndocaj zë vendin e Arben Ndokës, KQZ e kalon për miratim në Parlament

Publikuar tek: politike, më 11:56 26-10-2015 Eduard Ndocaj zë vendin e Arben Ndokës, KQZ e kalon për miratim në Parlament

Eduard Ndocaj duket se do të jetë emri që ndo zëvendësojë deputetin e dorëhequr socialist, Arben Ndoka në Kuvendin e Shqipërisë.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, zhvilloi mbledhjen për projekt vendimi “Për dhënien e mandatit të deputetit të Kuvendit, kandidatit të listës shumemërore të Partisë Socialiste në qarkun Lezhë, për plotësimin e vakancës së njoftuar nga Kuvendi i Shqipërisë”.

Materialet e mbledhjes ju vihen në dispozicion nga sekretaria e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe mund t’i gjeni në faqen e KQZ-së në internet ëëë.cec.org.al në rubrikën e Njoftimeve.

KQZ rrëzoi aktin për mandatimin e Ndrec Dodajt, aktualisht kreu i Bashkisë së Mirditës.

Pas debateve, KQZ pranoi propozimin e Denar Bibës për mandatimin e Ndocajt, emri i të cilit do t’i kalojë Parlamentit për miratim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0057060718536377
array(1) { ["section"]=> string(81) "eduard-ndocaj-ze-vendin-e-arben-ndokes-kqz-e-kalon-per-miratim-ne-parlament-23983" }