Eduart Kapri nuk i liron zyrën, Gjykata konfirmon kryebashkiakun e ri të Pogradecit

Publikuar tek: politike, më 15:04 16-07-2019 Eduart Kapri nuk i liron zyrën, Gjykata konfirmon kryebashkiakun e ri të Pogradecit

Një tjetër gjykatë ka miratuar mandatin për kryebashkiakun e ri.

Këtë herë ka qenë gjykata e Pogradecit ajo që ka konfirmuar Ilir Xhakollin e Partisë Socialiste, i cili fitoi me 17289 vota.

Ndonëse ish-kryebashkiaku i PD Eduart Kapri ka deklaruar se nuk do ta lirojë zyrën, gjykata nuk i është bindur urdhrit të Metës dhe ka konfirmuar Xhakollin.

Po ashtu mandatet i kanë marrë edhe kryebashkiakët e rinj, të Mallakastrës, Maliqit, Pustecit, Korçës, Shijakut, Kukësit, Kolonjës, Matit, Memaliajt, Gjirokastrës, Lushnjes dhe Peqinit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033979892730713
array(1) { ["section"]=> string(89) "eduart-kapri-nuk-i-liron-zyren-gjykata-konfirmon-kryebashkiakun-e-ri-te-pogradecit-172383" }