Eduart Ndocaj shkon te varri i Aleks Nikës: I vrarë në bulevard dhe pa autor krimi

Publikuar tek: politike, më 17:59 08-12-2015 Eduart Ndocaj shkon te varri i Aleks Nikës: I vrarë në bulevard dhe pa autor krimi

Deputeti Eduart Ndocaj ka vendosur të shkojë sot te varri i mikut të tij Aleks Nika, një nga protestuesit e vrarë në 21 janar të 2011-ës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” gjatë protestës së opozitës në atë kohë.

Ndocaj ka zgjedhur datën simbolike të 8 dhjetorit duke shkruar se “Sot, më diten e 8 dhjetorit, ditën e lirisë nuk mund të mos shkoja e të rikujtoja mikun tim Aleks Nika i vrarë në bulevard dhe pa autor krimi. Aleksi është brezi ynë dhe kemi qënë shumë miq bashkë. Ai është një ndër heronjtë e shumtë të demokracisë tonë në këto 25 vite. Shpirti jo vella u preft në paqe tek Mbretëria e të Atit. Vëlla rruga ta kisha borxh e ta hapa. Sot, jam më i lumtur që qenka shtruar edhe me asfalt”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jepjani PD-në Majlinda Bregut!
Bumçi: Jemi të hapur për koalicion me partitë e tjera, kërkojmë qeveri teknike »
Article Logic
Execution time: 0.006519079208374
array(1) { ["section"]=> string(87) "eduart-ndocaj-shkon-te-varri-i-aleks-nikes-i-vrare-ne-bulevard-dhe-pa-autor-krimi-27261" }