Efekti hashash, gazetarët zbresin nga helikopteri dhe s'përmbahen dot

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:39 30-08-2016 Efekti hashash, gazetarët zbresin nga helikopteri dhe s'përmbahen dot

Pas gazetarit Tim Judah të ‘’The Economist’’, ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri ngre në ajër gazetarët shqiptarë.

 

Nëpërmjet helikopterit të monitorimit, gazetarët e kronikës dhe kameramanët kanë parë nga ajri fushat me kanabis, duke kqyrur në praninë e stafit të ministrit punën e policisë.

Por menjëherë pasi ka kanë zbritur gazetarët janë shfaqur të papërmbajtshëm ndaj ‘efektit hashash’ që ka ‘pushtuar’ Shqipërinë.

Ata kanë bërë fotografi në parcelat e tejmbushura me kanabis dhe nuk i kanë rezistuar dot tundimit për t’i bërë publike fotot.

Nuk dihet nëse aroma e kanabisit i ka zënë gazetarët pasi ato kanë vërshuar nëpër parcela dhe kanë shkrepur foto...

14137767_10210080723844152_148502119_n.jpg

gazetaret1.jpg

gazetaret3.jpggazetaret2.jpg

gazetari3.jpg

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03938102722168
array(1) { ["section"]=> string(74) "efekti-hashash-gazetaret-zbresin-nga-helikopteri-dhe-s-permbahen-dot-51323" }