“Efekti Vetting”, japin dorëheqjen dy gjyqtarë në ditën e fundit të dorëzimit të deklaratave (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:20 31-01-2017 “Efekti Vetting”, japin dorëheqjen dy gjyqtarë në ditën e fundit të dorëzimit të deklaratave (EMRAT)

Sot, në ditën e fundit të dorëzimit të deklaratave të pasurive në Inspektoratin e Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, japin dorëheqjen dy gjyqtarë.

Mësohet se gjyqtarët janë; një nga Elbasani dhe një nga Tirana. Bëhet fjalë për gjyqtarin nga Elbasani Ilir Pashaj dhe gjyqtaren e Tiranës Mirela Fana (anëtare e KED) për të cilën pritet të mblidhet Gjykata e Tiranës. Ata kanë dorëzuar dorëheqjen pranë ILDKPI ndërsa sipas burimeve një prej tyre kishte paralajmërim për shkarkim nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. Deri tani 359 gjyqtarë dhe 140 ndihmës ligjorë kanë deklaruar pasuritë e tyre pranë ILDKP.

Kujtojmë se disa ditë më parë dha dorëheqjen edhe Prokurori i Kavajës Sulejman Tola.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Freedom House' publikon raportin për gjendjen e lirisë në botë: Shqipëria pjesërisht e lirë
Plagoset rëndë një minator në Martanesh, niset me helikopter drejt spitalit të Traumës »
Article Logic
Execution time: 0.010040998458862
array(1) { ["section"]=> string(101) "efekti-vetting-japin-doreheqjen-dy-gjyqtare-ne-diten-e-fundit-te-dorezimit-te-deklaratave-emrat-67213" }