Egërsia e detit dhe errësira e natës në një foto. Barka që transportojnë njerëz nëpër dete…

Publikuar tek: bota, më 11:15 12-12-2015 Egërsia e detit dhe errësira e natës në një foto. Barka që transportojnë njerëz nëpër dete…

Egërsia e natës mbi barkat e emigrantëve, një foto që na rikujton se disa njerëz vuajnë shumë pranë nesh.

Një foto që tregon krizën e emigrantëve, por në fokur tmerri i natës dhe egërsia e detit. Një dritë sipër barkave të tyre nga anija turke e Rojes Bregdetare, sipër emigrantëve sirianë.

Ata janë duke udhëtuar ilegalisht në det për të arritur ishullin grek Chios  në detin Egje.

Fotoja është bërë nga Agjencia Evropiane e Fotove Tolga Bozoglu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010090827941895
array(1) { ["section"]=> string(95) "egersia-e-detit-dhe-erresira-e-nates-ne-nje-foto-barka-qe-transportojne-njerez-neper-dete-27585" }