Egje, përmbyset varka, humbim jetën 12 emigrantë. 31 vjeçari: Vajza dhe gruaja ime u mbytën

Publikuar tek: bota, më 07:33 22-01-2016 Egje, përmbyset varka, humbim jetën 12 emigrantë. 31 vjeçari: Vajza dhe gruaja ime u mbytën

12 emigrantë humbin jetën në detin Egje pas përmbysjes së varkës afër portit të Izmirit.

Ngjarja ka ndodhur pasi një stuhi ka goditur anijen që transportonte emigrantët drejt Greqisë. Sipas medias turke, që i referohen rojave bregdetare, 26 jetë të tjerë janë shpëtuar.

“Varka filloi të mbushej me ujë. Nuk mundëm ta ndalonim. Vajza dhe gruaja ime u mbytën”, thotë irakiani 31 vjeçar Ali Yusuf për  agjencinë turke.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01316499710083
array(1) { ["section"]=> string(93) "egje-permbyset-varka-humbim-jeten-12-emigrante-31-vjecari-vajza-dhe-gruaja-ime-u-mbyten-30654" }