Egjipt, 10 njerëz vriten gjatë protestës në Kajro

Publikuar tek: bota, më 18:09 25-01-2015 Egjipt, 10 njerëz vriten gjatë protestës në Kajro

Të paktën 10 persona kanë mbetur të vrarë në përplasjen midis policisë dhe protestuesve në lindje të Kajros, njoftojnë burimet zyrtare.

Një polic është gjithashtu midis të vdekurve dhe një numër i konsiderueshëm portestuesish janë plagosur.

Përplasja erdhi si pasojë e vdekjes së një aktivisti gjatë marshimit të së shtunës në Kajro, ku u përkujtua katër vjetori i “Pranverës Arabe”.

Siguria në qytetet kryesore është rritur gjatë këtyre përkujtimeve dhe zona të rëndësishme në kryeqytet janë bllokuar.

Të shtunën, aktivisti Shaimaa El-Sabagh u vra në qendër të Kajros, gjatë marshimit të organizuar nga Aleanca Popullore Socialiste.

   

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012556076049805
array(1) { ["section"]=> string(53) "egjipt-10-njerez-vriten-gjate-protestes-ne-kajro-1460" }