Egjipt, shpërthim më bombë në një lokal, 18 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 10:27 04-12-2015 Egjipt, shpërthim më bombë në një lokal, 18 të vdekur

Shpërthim me bombë në një lokal në egjipt. Nga shpërthimi kanë mbetur të vdekur 18 persona ndërsa raportohet për 5 persona të plagosur.

Sipas autoriteteve në Kajro, dyshohet se autori i vendosjes së bombës është një ish punonjës policie por endë nuk qartësohen rrethanat. Sipas mediave vendase tre porsona të maskuar janë arratisur.

Militantët islamikë kanë shkaktuar një numër të  madh bombardimesh e sulmesh në Egjipt , kryesisht kundër pjesëtarëve të forcave të sigurisë që nga rrëzimi i  Mohamed Morsi , ish-president i Vëllazërisë Myslimane në vitin 2013, pas protestave masive.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011538982391357
array(1) { ["section"]=> string(57) "egjipt-shperthim-me-bombe-ne-nje-lokal-18-te-vdekur-26925" }