“Ekipet e inspektorëve të gjithë në terren”, Ylli: Të kontrollohen kushtet e punës në këtë mot ekstrem

Publikuar tek: aktualitet, më 10:58 11-01-2017 “Ekipet e inspektorëve të gjithë në terren”, Ylli: Të kontrollohen kushtet e punës në këtë mot ekstrem

“Ekipet e inspektorëve të dalin në terren për të kontrolluar nga afër kushtet e punës se si punohet në sektorëve të ndryshëm në këtë mot ekstrem” ka qenë ky urdhëri i Drejtorit të Përgjithshëm të Inspektoriatit të Punës, Dritan Ylli.

Orientimi i inspektorëve në terren është të kontrollohen punëtorët që punojnë në mjedise të hapura nëse janë pajisur me veshjet e përshtatshme për të punuar në temperatura të ulta, në mot të keq dhe nëse ata që punojnë në mjedise të mbyllura a kanë sistem ngrohjeje etj.

Ylli kërkon me vendosmëri që në këto ditë të acarta të mos harrohet asnjë çast mbrojtja e jetës dhe shëndetit të punëtorit në vendin e punës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet makina në Korçë, largohet nga rruga me vinç
Emergjencat Civile raportojnë për situatën në vend: Probleme me qarkullimin në rrugë, ujin e pijshëm dhe energjinë elektrike »
Article Logic
Execution time: 0.010769128799438
array(1) { ["section"]=> string(104) "ekipet-e-inspektoreve-te-gjithe-ne-terren-ylli-te-kontrollohen-kushtet-e-punes-ne-kete-mot-ekstrem-65204" }