Eklipsi diellor magjeps amerikanët, shihni çfarë bën çifti në nder të kësaj dite

Publikuar tek: bota, më 15:43 22-08-2017 Eklipsi diellor magjeps amerikanët, shihni çfarë bën çifti në nder të kësaj dite

Ditën e djeshme, një pjesë e Amerkës arriti të shijonte momentet magjike të Eklipsit diellor, i cili ishte i pari pas 99 vitesh.

Por për një familje në Karolinën e Jugut, ky emocion ka qenë i dyfishtë, pasi në familjen e tyre ka ardhur në jetë fëmija i dytë, të cilin kanë vendosur ta quajn Eklips.

Sipas parashikimeve, foshnja duhet të lindte në 3 shtator dhe do të quhej Violet, por ajo ka ardhur në jetë ditën e eklipsit diellor dhe kjo ka qenë arsyeja pse familja i vendosi këtë emër, shkruan Huffingtonpost.

“Ishte e shkruar që vajza jonë të vinte në jetë këtë ditë ndaj ne vendosëm ta quajm Eklips”- kanë thënë prindërit e foshnjës së sapolindur.

Por ditën e djeshme në të njëjtin spital kanë lindur dhe 10 fëmijë të tjerë dhe stafi ka menduar ti ti urojë atyre mirëseardhjen me një bluzë më mbishkrimin : “Total Solar Eclips” 

20841817_10154530955691191_4924036245408442140_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi me bombë i SHBA-ve shkakton 42 viktima civile në Siri
ADN-ja thotë se është i pafajshëm, gjithsesi i burgosuri do ekzekutohet sot »
Article Logic
Execution time: 0.01176905632019
array(1) { ["section"]=> string(85) "eklipsi-diellor-magjeps-amerikanet-shihni-cfare-ben-cifti-ne-nder-te-kesaj-dite-89832" }