Ekonomi: 4 grupe pune në terren, pajisja e bizneseve me NIPT-e dhe ndëshkimi i abuzuesve me çmimet

Publikuar tek: ekonomi, më 14:11 12-07-2016 Ekonomi: 4 grupe pune në terren, pajisja e bizneseve me NIPT-e dhe ndëshkimi i abuzuesve me çmimet

Që nga fillimi i korrikut 4 grupe pune kanë filluar monitorimin në terren, kryesisht në zonën e plazheve. Qëllimi i tyre është monitorimi i bizneseve për paisjen e tyre me NIPTE si dhe monitorimi i atyre që abuzojnë me çmimet.

Ministja Ekonomi thekson se rol të rëndësishëm duhet të luajnë bashkitë.

“Duhet më shumë angazhim nga bashkitë.  Më shumë kujdes për pastimin e plazheve.  4 grupe pune në terren po monitorojnë situatën . Po I kushtojmë vëmendje informalitetit në sektorin e turizmit. Monitorimi i pajisjes me NIPTE dhe abuzuesit me çmimet janë në thelb të monitorimit që po kryejmë"- shtoi ministrja. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024017095565796
array(1) { ["section"]=> string(90) "ekonomi-4-grupe-pune-ne-terren-paisja-e-bizneseve-me-nipte-per-mosabuzimin-me-cmimet-46330" }