Ekonomi: Po monitorohen të gjitha plazhet, ndëshkim për bashkitë që nuk respektojnë VKM-në

Publikuar tek: ekonomi, më 15:18 02-07-2016 Ekonomi: Po monitorohen të gjitha plazhet, ndëshkim për bashkitë që nuk respektojnë VKM-në

Ministrja e ekonomisë, Milva  Ekonomi, ka pohuar se janë ngritur 6 grupe pune në terren që do të monitorojnë plazhet. Ajo vendos theksin tek roli që duhet të luajë Bashkia në zbatimin e VKM-së.

"Të monitorohet  menaxhimi i plazheve nga Bashkia. 6 grupe monitorimi pune po inspektojnë nga Velipoja në Sarandë. Deri të hënën grupet e punës do të konstatojnë monitorimet. Gjithashtu do të monitorohet dhe kuota 20% plazhe publike”- u shpreh Ekonomi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097668170928955
array(1) { ["section"]=> string(94) "ekonomi-po-monitorohen-te-gjitha-plazhet-ndeshkim-per-bashkite-qe-nuk-respektojne-vkm-ne-45308" }