Ekonomia botërore në krizë, por COVID-in e ‘mposht’ kukulla BARBIE

Publikuar tek: bota, më 16:40 24-10-2020 Ekonomia botërore në krizë, por COVID-in e ‘mposht’ kukulla BARBIE Kukulla Barbie

Pothuajse të gjitha shtetet në botë dhe kompanitë e mëdha pësuan humbje për shkak të pandemisë COVID-19.

Por pandeminë duket se e ka “mposhtur” kukulla më e famshme në botë, Barbie, pasi të dhënat tregojnë që shitjet e saj janë rritur me 29% gjatë pandemisë, një rekord në 20 vitet e fundit.

“Barbie, 62 ‘vjeçe’, është më e rëndësishme se kurrë”, komentoi shefi i shitjeve i kompanisë ”Mattel”, Ynon Kreiz në një intervistë.

Sipas këtyre të dhënave, duket se prindërit kanë vendosur t’i kënaqin fëmijët e tyre me kukulla Barbie, pasi nuk ishte e mundur për të luajtur jashtë shtëpisë.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtatë trupa të dekompozuar gjenden në kontenierin e nisur nga Serbia për në Paraguaj
Çekia regjistron përsëri rekord rastesh të reja me koronavirus, ja kur mund të dalin qytetarët nga shtëpia »
Article Logic
Execution time: 0.01055908203125
array(1) { ["section"]=> string(70) "ekonomia-boterore-ne-krize-por-covid-in-e-mposht-kukulla-barbie-225012" }