Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:11 28-07-2016 Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Shumë prej tyre kanë dhënë kontribute në artin e kulturën shqiptare, jo vetëm gjatë kohës së diktaturës, por edhe pas saj. Një pjesë e madhe po ashtu nuk janë shpërblyer në vlerë monetare për punën që kanë bërë. Qeveria ka vendosur të japë pensionin e posaçëm për gati 300 personazhe të njohur, në botën e sportit, artit, kulturës, skenës, shkencës etj. Newsbomb.al ka arritur të sigurojë listën me emra të një pjese të madhe prej tyre. Mevlan Shanaj e Margarita Xhepa, Edi Luarasi apo Reshat Arbana, Tinka Kurti e Mihallaq Luarasi, Kasem trebeshina apo Flamur Tartari e Ismail Kadare, janë me dhjetëra e dhjetëra persona që përfitojnë pensionin e posaçëm.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0225989818573
array(1) { ["section"]=> string(121) "ekskluzive-ja-kush-jane-personat-qe-moren-pensionin-e-posacem-ne-liste-edhe-i-kadare-e-k-trebeshina-lista-dhe-emrat-47947" }