Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën sot pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:53 27-07-2016 Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën sot pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Shumë prej tyre kanë dhënë kontribute në artin e kulturën shqiptare, jo vetëm gjatë kohës së diktaturës, por edhe pas saj.

Një pjesë e madhe po ashtu nuk janë shpërblyer në vlerë monetare për punën që kanë bërë. Qeveria ka vendosur sot, të japë pensionin e posaçëm për gati 300 personazhe të njohur, në botën e sportit, artit, kulturës, skenës, shkencës etj.

Newsbomb.al ka arritur të sigurojë listën me emra të një pjese të madhe prej tyre. Mevlan Shanaj e Margarita Xhepa, Edi Luarasi apo Reshat Arbana, Tinka Kurti e Mihallaq Luarasi, Kasem trebeshina apo Flamur Tartari e Ismail Kadare, janë me dhjetëra e dhjetëra persona që përfitojnë pensionin e posaçëm.

Redion Zeqo

Melita Zeqo

Liza Tanaka

Ilirjana Arapi

Tamara Gaci

Maxhun Peka

Hadije Basha

Fitnete Frangu

Hajrie Broci

Maje Ceka

Eduart Agostini

Flamur Shehu

Flamur Tartari

Mevlan SHanaj

Aleko Minga

Fehmi Oshafi

Kujtim Buza

Zeqiri Mero

Rahman Parllaku

Agim Faja

Petraq Kolevica

Reshat Arbana

Mukades Shaqiri

Fuat Boci

Perikli Prifti

Besim Zekthi

Luiza Cako

Alfred Hobdari

Gaqo Cako

Muharrem Fejzo

Tinka Kurti

Miallaq Luarasi

Zef Simoni

Edi Luarasi

Agim Cerga

Roza Anagnosti

Mimika Luca

Hasan Nallbani

Maria Kallamata

Fadil Spahiu

Avni Mula

Kozma Lara

Lazer Filipi

Kristaq Dhamo

Shyqri Reli

Ismail Kadare

Margarita Xhepa

Ksenofon Dilo

Maks Velo

Fatos Arapi

Kasem Trebeshina

Demir Hyskja

Imer Pampuri

Vera Zheji

Bujar Lako

Vilson Kilica

Zeqi Agolli

Andon Qesari

Daut GUmeni

Fadil Kraja

Hamide Stringa

Nasho Jorgaqi

Ismail Kosova

Mumtas Dhrami

Qemal Kertusha

Fahmi Shaqiri

Njazi Jaho

Kujtim Dedej

Shaban GJoka

Petrit Murzaku

Ismet Elezi

Lin SHllaku

Loni Papa

Lumturi Blloshmi

Evgjeni Kote

Zef Shoshi

Skifter Kellici

Ruzhdi Pulaha

Zija Cela

Tahir Bacova

Piro Mani

Gezim Kruja

Shpresa Vreto

Piro Milkani

Margarita Milkani

Hetem Qerimaj

Skender Plasari

Vitore Sallaku

Bujar Kapexhiu

Robert Ndrenika

Saimir Kumbaro

Uran Butka

Agim Kraja

Urani Celiku

Vera Grabocka

Telat Agolli

Vladimir Prifti

Liljana Cingi

Kico Negovani

Skender Malindi

Dritero Agolli

Justina Kodheli

Ismet Bellova

Bashkim Zaimi

Rikard Larja

Pali Kuke

Mehdi Bushati

Anida Prodani

Leka Bungo

Saimir Maloku

Fadil Hasa

Sulejman Mato

Xhevahir Spahiu

Eno Koco

Bejkush Birce

Zyliha MIloti

Guliem Radoja

Hektor Cocoli

Ermir Krantja

Ilia Terpini

 Kaltrina Kondi

Azem Hajdaraj

Hektor Dule

Kreshnik Tartari

Neptun Bajko

Elena Kadare

Moikom Zeqo

Robert Radoja

Adem Allci

Fatos Kongoli

Sherif Merdani

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077259540557861
array(1) { ["section"]=> string(125) "ekskluzive-ja-kush-jane-personat-qe-moren-sot-pensionin-e-posacem-ne-liste-edhe-i-kadare-e-k-trebeshina-lista-dhe-emrat-47915" }