Ekskluzive/ Skandal në Shkodër, shikoni si bëhet shkarkimi i punonjësve sipas partisë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:36 13-11-2015 Ekskluzive/ Skandal në Shkodër, shikoni si bëhet shkarkimi i punonjësve sipas partisë

Ditën e djeshme një drejtor në spitalin e Rrëshenit dha dorëheqjen pas një urdhri të ministrit Beqaj për shkarkimin e 30 punonjësve, ndërsa sot skandali vjen nga Shkodra. Partia Socialiste kërkon të dhënat e punonjësve sa i takon pikpamjeve të tyre politike.

Partia Socialiste në Shkodër i ka kërkuar drejtoreshës në Shtëpinë e Fëmijës, Valbona Tula,  një listë të të gjithë të punësuarve të përcaktuar në bazë partie. Siç duket dhe nga dokumenti që ka mundur të sigurojë newsbomb.al, të gjithë punonjësit sipas asaj që është e shkruar, figurojnë me Partinë Demokratike.

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, sakaq, ka lajmëruar se do të shkarkohen 25% e punonjësve dhe siç mund ta shikoni nuk është kërkuar një listë kualifikimesh që ka secili punonjës por një listë tërësisht militanteske dhe që nuk lidhet absolutisht me profesionalizmin dhe reformimin.

dok2.jpg

dok1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U dogjën provat e 20 çështjeve, zbardhet misteri në laboratorin e kriminalistikës
Ndryshojnë rregullat për mësuesit, ja udhëzimi i ri nga MASH »
Article Logic
Execution time: 0.011181831359863
array(1) { ["section"]=> string(89) "ekskluzive-skandal-ne-shkoder-shikoni-si-behet-shkarkimi-i-punonjesve-sipas-partise-25306" }