Eksperimenti i zyrës së rekrutimit të policëve me vogëlushin që futi në “kurth” njerëzit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:15 23-03-2016

Ky është një eksperiment  social bërë nga zyra e rekrutimit të policëve në Zelandën e Re.

Një vogëlush i uritur gërmon në koshin e plehrave dhe njerëzit janë tërësisht indiferentë ndaj kësaj skene. Nga eksperimenti ka rezultuar se ndër 500 njerëz që e kanë parë këtë skenë gjatë xhirimeve 35 minutëshe, vetëm 3 grupe (me nga 7 njerëz) dhe 3 individë kanë ndaluar për të pyetur vogëlushin e uritur.

“A kujdeseni mjaftueshëm sa për t’u bërë policë? Çfarë do bënit ju?” pyet zyra e rekrutimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 19 vjeçari i mbijeton sulmit të tretë terrorist, ishte edhe në Paris
Drogë në të brendshme, arrestohet shqiptari në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.011442899703979
array(1) { ["section"]=> string(98) "eksperimenti-i-zyres-se-rekrutimit-te-policeve-me-vogelushin-qe-futi-ne-kurth-njerezit-video-35802" }