Ekspertët e Venecias flasin sot në orën 19:00, Ibrahimi: Drafti i legjitimuar për të gjithë

Publikuar tek: politike, më 14:43 22-01-2016 Ekspertët e Venecias flasin sot në orën 19:00, Ibrahimi: Drafti i legjitimuar për të gjithë Ekspertët e Venecias, duke dalë nga Kuvendi

Prej dy ditësh ekspertët e Komisionit të Venecias ndodhen në Tiranë, ku po zhvillojnë takime me ekspertët shqiptarë për dy draftet e Reformës në Drejtësi, të PS-së dhe PD-së dhe propozimeve të LSI-së.

Pritet që sot ekspertët të dalin në një konferencë për shtyp, në orën 19:00, për të komentuar të gjitha ndryshimet e kërkuara nga Komisioni i Venecias, pas kthimit të draftit herën e parë.

Ndërkohë që eksperti shqiptar Gent Ibrahimi tha se drafti është i legjitimuar për të gjithë.

“Për çështjet sensitive do ketë raport përfundimtar’’, tha Ibrahimi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097911357879639
array(1) { ["section"]=> string(95) "ekspertet-e-venecias-flasin-sot-ne-oren-19-00-ibrahimi-drafti-i-legjitimuar-per-te-gjithe-30687" }