Eksperti i PD: Një qytetar nga Lushnja vdiq nga Covid dhe s’u raportua, kam certifikatën. Brataj: Mos e nxirr se do merresh me Prokurorinë (DEBATI I PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:54 23-11-2020 Eksperti i PD: Një qytetar nga Lushnja vdiq nga Covid dhe s’u raportua, kam certifikatën. Brataj: Mos e nxirr se do merresh me Prokurorinë (DEBATI I PLOTË) Brataj - Koduzi

Eksperti i Shëndetësisë në PD, Gazmend Koduzi tha sot në emisionin “open” se një qytetar nga Lushnja familjen e të cilit ai e njeh, vdiq nga Covid-19, por vdekja e tij nuk u raportua fare nga MSH.

Koduzi tregoi certifikatën e vdekjes me firmë dhe vulë nga mjeku, në të cilën lexohej se shkaku i vdekjes është Covid, por nuk u raportua.

Brataj i tha që të ketë kujdes me emrin dhe me certifikat sepse do përballej me prokurorinë, pasi janë dekumente të Urgjencës Kombëtare.

Më tej Koduzi e përsëriti disa herë që PD nuk akuzon mjekët, por politikën, qeverinë e cila sipas tij po ul numrin e viktimave për të thënë se e kanë menaxhuar mirë gjendjen.

Koduzi: Ju tregoj historia e një pacienti nga Lushnja, në certifikatë e ka vdekje nga Covid, por vdekja e tij nuk është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Ka njerëz që vdesin në shtëpi, pasi dalin nga spitali. Nuk po e them emrin e këtij personi. Këta njerëz që vdesin në shtëpi, dhe pse dalin nga spitali kanë Covid ose mund të kenë dalë negativ, por Covid i ka dëmtuar dhe ju ka marrë jetën.

Brataj: Mos bëni gafë ta jepni sepse do merreni me prokurorinë.

Koduzi: Ma ka dhënë familjari këtë certifikatë.

Brataj: Jo është e Urgjencës Kombëtare, ta ka dhënë ndonjë mjek.

Koduzi: Jo ma ka dhënë familjari sepse e kam shok. Certifikata është me firmë dhe me vulë mjeku.

Vasili: Po është me firmë dhe me vulë mjeku, duket si certifikatë reale.

Brataj-Koduzit: Ore na lodhët, po frikësoni njerëzit. Na lini ore të punojmë, çfarë keni me ne mjekët.

Koduzi: S’ke pse nevrikosesh. Ne nuk kemi gjë me mjekët, jemi kolegë ju respektojmë. Jeni të nderuar.

Brataj: Po çfarë jeni interesuar ju s’keni ardhur asnjë ditë aty te ne të shihni situatën të interesoheni.

Koduzi: Ore unë po them që ju s’keni faj, sepse nuk po i manipuloni shifrat, por politika.

Vasili: Po ju pse nuk i denonconi si të pavërteta këto që thotë PD?

Brataj: Po çfarë të bëjmë ne përpara, të merremi me njerëzit apo me denoncime?

Ulqinaku: Nuk mundet MSH të merret dhe të jetë precize e saktë 100% me vdekjet që ndodhin dhe në banesa.

Koduzi: Ta them unë pse nuk e raporton MSH numrin e plotë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Fshehja e vdekjeve nga Covid’, Artan Koni: S’kanë faj mjekët! Ata e shënojnë vdekje nga Covid, MSH nuk e raporton ditën tjetër...
Vrasja e Adriatik Tresa, gazetarja rrëfen kronologjinë prej largimit nga Shqipëria deri në ekzekutimin misterioz »
Article Logic
Execution time: 0.011188983917236
array(1) { ["section"]=> string(156) "eksperti-i-pd-nje-qytetar-nga-lushnja-vdiq-nga-covid-dhe-s-u-raportua-kam-certifikaten-brataj-mos-e-nxirr-se-do-merresh-me-prokurorine-debati-i-plote-228873" }