Eksperti i “UFO”-ve gjendet i vdekur pasi i dërgoi SMS nënës “Jam në telashe”

Publikuar tek: bota, më 16:56 17-10-2016 Eksperti i “UFO”-ve gjendet i vdekur pasi i dërgoi SMS nënës “Jam në telashe”

Vetëm pak ditë përpara se të jepte një intervistë për teoritë konspitacioniste rreth UFO-ve, babai i dy fëmijëv, Max Spiers, u gjet i vdekur në kolltukun e shtëpisë së tij.

Por ajo që e bën edhe më të mistershme çështjen është se Spiers i dërgoi një SMS nënës së tij disa ditë më parë duke i shkruar “Nëse më ndodh diçka, heto rreth saj”.

39-vjeçari, baba i dy fëmijëve, u gjet i vdekur në kolltukun e shtëpisë së tij në Poloni, ndërsa sipas ekspertizës mjeko-ligjore, shkaqet e vdekjes janë natyrale, raporton Newsbomb.al.

Por nëna e tij, 63-vjeçarja Vanessa Bates, thotë se Spiers ishte përfshirë në teori të errëta konspiracioniste dhe kishte arritur të zbulonte mbulimet qeveritare për UFO-t. Kjo gjë i kishte bërë atij shumë armiq të cilët e donin të vdekur.

Mark jetonte në SHBA, por ishte kthyer në Poloni pas ftesës për të folur në një konferencë rreth UFO-ve.

Scasdaefsgt_1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013427972793579
array(1) { ["section"]=> string(79) "eksperti-i-ufo-ve-gjendet-i-vdekur-pasi-i-dergoi-sms-nenes-jam-ne-telashe-56485" }