Eksperti ngre pretendime shokuese për tragjeditë e aeroplanëve të “Malaysia Airlines”

Publikuar tek: bota, më 15:06 26-02-2016 Eksperti ngre pretendime shokuese për tragjeditë e aeroplanëve të “Malaysia Airlines”

Një ekspert i aviaconit ka lëshuar disa akuza të forta lidhur me dy tragjeditë e zhdukjes së aeroplanit “MH370” dhe rrëzimit në Ukrainë “MH17”.

Eksperti Jeff Wise tha për “DailyMail” se pas dy tragjedive ajtore fshihet Presidenti Vladimit Putin. Pretendimet e tij vijnë pas një investigimi privat nga kompania Bellingcat me bazë në Britaninë e Madhe.

putin55.jpg

Wise tha se rrëzimi i aeroplanit mbi Ukrainë është kryer me armë të mundësuara nga ushtria ruse dhe me dijeninë e ministrit të Mbrojtjes dhe presidentit rus, Vladimir Putin. Po sipas tij, aeroplani “MH370” që u zhduk gjatë fluturimit nga Kuala Lumpur në Pekin, është rrëmbyer me urdhër të Putinit dhe u ul në Kazakistan.

putin3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin nga burgu dy gazetarët turq që kishin raportuar se qeveria trafikonte armë drejt Sirisë
Policët filmuan UFO në Londër, objekt i madh sa një fushë futbolli (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0223069190979
array(1) { ["section"]=> string(89) "eksperti-ngre-pretendime-shokuese-per-tragjedite-e-aeroplaneve-te-malaysia-airlines-33612" }