Ekstradimi i Ballist Morinës në Serbi, ja çfarë vendos Gjykata e Lartë

Publikuar tek: sport, më 13:02 11-08-2017 Ekstradimi i Ballist Morinës në Serbi, ja çfarë vendos Gjykata e Lartë

Gjykata e Lartë në Kroaci ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Gjykatën e Shkallës së Parë çështjen e Ismail Morinës, njeriut që ngriti dronin mbi Beograd.

Vendimi është marrë në Gjykatën e Lartë ditën e djeshme në Zagreb dhe sipas këtij vendimi çështja do i kalojë Gjykatës së Dubrovnikut.

Për ekstradimin e Morinës, u ngrit në këmbë gjithë shteti ynë përmes komunikatave zyrtare me homologët kroatë në të cilat kërkohej mos lejohej që Ballist Morina të ekstradohej në Serbi. Tanimë e gjithë çështja do rishqyrtohet.

VENDIMI

vendi.png

 

vendimi1.png

vendimi2.pngvendimi3.png

vedn4.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017467975616455
array(1) { ["section"]=> string(75) "ekstradimi-i-ballist-morines-ne-serbi-ja-cfare-vendos-gjykata-e-larte-88834" }