Ekstradimi i Nazer Seitit, Basha: U konsultua me tre familjarë dhe do kthehej në të penduar. U rrëmbye...

Publikuar tek: politike, më 22:15 01-02-2018 Ekstradimi i Nazer Seitit, Basha: U konsultua me tre familjarë dhe do kthehej në të penduar. U rrëmbye...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e quan “rrëmbim” ekstradimin e Nazer Seitit drejt Italisë.

Basha thotë se i ashtuquajturi “Financier i grupit të Habilajve”, është ekstraduar 24 orë pasi avokati i Seitit nisi procedurat për ta kthyer në të penduar.

“Është esktraduar vetëm pas 24 orësh kur avokati i tij nisi procedurat për ta kthyer në të penduar. Nazer seiti, financieri, llogaritari i bandës së Habilajve, është konsultuar me tre familjarë. Në momentin që ai do kthehej në të penduar është rrëmbyer.

Fatmir Xhafaj duhet të mbajë përgjegjësi penale se ka thënë që Nazer Seitaj është arrestuar me kërkesë të Interpolit. Ky është dokumenti që vërteton se Seitaj është ndaluar me urdhër të Prokurorisë”, deklaroi Basha në emisionin “Studio e Hapur”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010244131088257
array(1) { ["section"]=> string(106) "ekstradimi-i-nazer-seitit-basha-u-konsultua-me-tre-familjare-dhe-do-kthehej-ne-te-penduar-u-rrembye-108784" }