Ekstradimi i Nezar Seitit drejt Italisë, Prokuroria nis verifikimin për procedurat

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 26-01-2018 Ekstradimi i Nezar Seitit drejt Italisë, Prokuroria nis verifikimin për procedurat

Prokuroria nis verifikimin për ekstradimin e Nezar Seitit i njohur si finacieri i bandës së Habilajve. Verifikimet do të kryhen në Prokurorinë e Tiranës të Krimeve të Rënda, në Ministrinë e Drejtësisë po ashtu dhe në Drejtorinë e Burgjeve.

Nezar Seiti u ekstradua dje drejt Italisë, pasi mbahej në burgun 313. Ndaj tij është vendosur masa e sigurisë “arrest me burg” kërkuar ndërkombëtarisht nga Italia si bashkëpunëtor i bandës së Habilajve, tashmë i është dorëzuar drejtësisë italiane.

Si një prej të dyshuarve, si pjestar i grupit të Habilajve, Seiti u arrestua për llogari të autoriteve italiane.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet një minator në galeritë e Bulqizës, bie në 20 metra thellësi
A ka reshje shiu nesër në ditën e protestës së opozitës? Ja ç’parashikojnë metereologët (TABELA) »
Article Logic
Execution time: 0.011414051055908
array(1) { ["section"]=> string(88) "ekstradimi-i-nezar-seitit-drejt-italise-prokuroria-nis-verifikimin-per-procedurat-108004" }