Ekstradohet biznesmeni maqedonas, mashtroi kompanitë e pajisjeve elektronike në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:34 23-02-2017 Ekstradohet biznesmeni maqedonas, mashtroi kompanitë e pajisjeve elektronike në Tiranë

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Sofia në Bullgari, drejt vendit tonë, Samet Rasimin 54 vjeç nga Maqedonia.

Ai ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e kishte dënuar me 12 vjet burgim, për kryerjen e veprës penale të “Mashtrimit.

Përmbledhje faktesh:

Shtetasi Samet Rasimi, resident në Danimarkë, pronar i një kompanie me seli në Slloveni, me objekt importimi dhe/ose shit-blerjen e pajisjeve elektronike, kompjuterave, telefonave celulare, fotokopjeve dhe pajisjeve të tjera në fushën e elektronikës, në bashkëpunim me kompani të ndryshme të huaja dhe vendase në zbatim të kontratës së nënshkruar me një kompani private në Shqipëri ka përvetësuar nëpërmjet mashtrimit një shumë të konsiderueshme Eurosh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë
Kush është 26 vjeçari që vdiq në aksidentin tragjik, pjesë e grupit të Shqiponjave me Motorr »
Article Logic
Execution time: 0.010869026184082
array(1) { ["section"]=> string(91) "ekstradohet-biznesmeni-maqedonas-mashtroi-kompanite-e-pajisjeve-elektronike-ne-tirane-69703" }