Ekstradohet në Belgjikë ‘BOSI’ shqiptar i trafikut të qenieve njerëzore

Publikuar tek: bota, më 21:35 25-01-2019 Ekstradohet në Belgjikë ‘BOSI’ shqiptar i trafikut të qenieve njerëzore

Autoritetet britanike kanë ekstraduar drejt Belgjikës një shqiptar të konsideruar si koka e një rrjeti të fuqishëm të trafikut të qenieve njerëzore.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin Alket Dauti i arrestuar në gushtin e vitit të kaluar në Britaninë e Madhe. Shqiptari deklaroi në atë kohë se nuk trafikonte qenie njerëzore, “por thjeshtë ndihmonte emigrantë të gjenin një jetë më të mirë në shtete të tjera”.

Dauti do të vuajë dënimin e dhënë një gjykatë belge në Ëest Flanders me 10 vite burg dhe 750 mijë euro gjobë.

LEXO EDHE: Arrestohet në Londër BOSI shqiptar, ja për se akuzohet 31-vjeçari që la pa fjalë gazetarët (Emri-Video)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011056184768677
array(1) { ["section"]=> string(76) "ekstradohet-ne-belgjike-bosi-shqiptar-i-trafikut-te-qenieve-njerezore-150338" }