Ekstradohet në Shqipëri falsifikatori i pasaportave dhe vizave

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 01-05-2015 Ekstradohet në Shqipëri falsifikatori i pasaportave dhe vizave

Elez Rrahmanaj, 48 vjeç me shtetësi kosovare  është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë.

Rrahmanaj ka qënë dënuar me 9 muaj burg, në prill të vitit 2014, nga Gykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për kryerjen e veprës penale “ Falsifikim të letërnjoftimeve, pasaportave dhe vizave”.

Arrestimi i tij ka ardhur si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana dhe Interpol Wiesbaden Gjermani. Rrahmanaj u arrestua  në Shachsen të Gjermanisë me qëllim ekstradimin drejt vendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Rexhep Taip Erdogan viziton Shqipërinë
Dëmtim i linjës që furnizon Tiranën me ujë, ja zonat që do të kufizohen me ujë të pijshëm »
Article Logic
Execution time: 0.011083126068115
array(1) { ["section"]=> string(68) "ekstradohet-ne-shqiperi-falsifikatori-i-pasaportave-dhe-vizave-10136" }