Ekstradohet në Shqipëri Tristan Peci, u dënua me 15 vjet për tentativë vrasje

Publikuar tek: aktualitet, më 08:53 17-03-2015 Ekstradohet në Shqipëri Tristan Peci, u dënua me 15 vjet për tentativë vrasje

Ekstradohet në Shqipëri nga Italia ku fshihej, Tristan Peci, i cili në vitin 2005 kreu një tentativë vrasje në vend duke u dënuar nga gjykata me 15 vjet e 6 muaj burg.

Zyra Qëndrore Kombëtare Interpol Tirana kreu ekstradimin nga Milano të Pecit, 31 vjeç, lindur e banues  në Elbasan. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për  “Vrasje të mbetur në tentativë e kryer në bashkëpunim”. Në vitin 2006 Gjykata Elbasan e ka dënuar Pecin  me 15 vjet e 6 muaj burg.

“Më datën 24.08.2005, rreth orës 10:00 shtetasi Tristan PECI dhe shtetasi K. P. kanë  qenë duke udhëtuar me makinën tip “Toyota”, dhe kanë mbërritur në afërsi të shkollës  së mesme  “Ahmet DAKLI”. Aty kanë parë shtetasin  H. T, duke ecur në  bulevard, kanë ndaluar makinën dhe kanë zbritur nga makina kanë qëlluar në drejtim të tij me  armë zjarri. Tristan PECI  ka qëlluar me  pistoletë ndërsa K.P me automatik dhe më pas janë larguar me shpejtësi , kanë parkuar makinën tek shtëpia e shtetasit L.T., dhe janë larguar në drejtim të paditur.”, bën me dije historikun e ngjarjes së ndodhur policia. Në bashkëpunim me  Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij ne Itali. Peci iu dorëzua përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Shkodër, humbin jetën dy të rinj
Avokati i Popullit kërkesë qeverisë: Falni detyrimet e energjisë për personat në nevojë »
Article Logic
Execution time: 0.011826038360596
array(1) { ["section"]=> string(81) "ekstradohet-ne-shqiperi-tristan-peci-u-denua-me-15-vjet-per-tentative-vrasje-6107" }