Ekstradohet nga Anglia vrasësi shqiptar me 2 emra

Publikuar tek: aktualitet, më 10:44 22-02-2017 Ekstradohet nga Anglia vrasësi shqiptar me 2 emra

Interpol Tiranë në bashkëpunim me Interpol Machester kanë bërë të mundur ekstradimin nga Anglia të vrasësit shqiptar me 2 emra.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin:

-Avni Metra , 53 vjeç, lindur në Burrel, me shtetësi Shqiptare dhe i identifikuar edhe me pasaportë Angleze lëshuar në gjeneralitete si Avdul Mekra, 53 vjeç, lindur në Gjakovë.

Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Rrethit Tiranë me Vendim Nr.107 datë 12.02.2001 me 25 vjet burg për kryerjen e veprës penale " Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpuinim " 2 herë dhe " Mbajtje pa leje të armëve luftarake“ parashikur nga nenet 78 - 25 dhe 278/2 të Kodit Penal. Shtetasi i mësipërm i'u dorëzua patrullës së Policisë së Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëllon më armë zjarri në drejtim të dy vëllezërve, policia ndërhyn dhe parandalon ngjarjen (Emri)
Bie në Shkodër makina nga 20 metra lartësi, policia shkon dhe befasohet nga ajo që zbulon »
Article Logic
Execution time: 0.012078046798706
array(1) { ["section"]=> string(55) "ekstradohet-nga-anglia-vrasesi-shqiptar-me-2-emra-69543" }