Ekstradohet nga Athina Kledjan Plaku, tentoi të vrasë me pistoletë 55-vjeçarin në Bradashesh

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 03-06-2015 Ekstradohet nga Athina Kledjan Plaku, tentoi të vrasë me pistoletë 55-vjeçarin në Bradashesh

Është ekstraduar nga Athina drejt Tiranës,  31-vjeçari Kledjan Plaku  i akuzuar për kryerjen e veprave penale të “Vrasjes me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimit dhe mbajtjes të armëve luftarake”.

Për këtë 31-vjeçari kishte marrë edhe masën e sigurisë “arrest me burg’ nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan.

“Nga hetimi ka rezultuar se më datë 23.08.2014, ne Bradadesh/Elbasan i pandehuri i ka prerë rrugën me makinë shtetasit N.GJ, 55 vjeç  dhe ka gjuajtur me pistoletë kundër tij duke i shkaktuar plagë të shumta”, thuhet në deklaratën e policisë.

Ekstradimi i Kledjan Plakut erdhi nga bashkëpunimi mes Interpol Tirana me Interpol Athinën në Greqi .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkodër, zbulohen 6 parcela me kanabis, policia në kërkim të kultivuesve
Plazhet më të bukura të Mesdheut, ndër to edhe Himara »
Article Logic
Execution time: 0.011554956436157
array(1) { ["section"]=> string(97) "ekstradohet-nga-athina-kledjan-plaku-tentoi-te-vrase-me-pistolete-55-vjecarin-ne-bradashesh-12609" }