Ekstradohet nga Hungaria në Tiranë i kërkuari ndërkombëtarisht, ishte dënuar me 13 vite burg (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:56 19-04-2018 Ekstradohet nga Hungaria në Tiranë i kërkuari ndërkombëtarisht, ishte dënuar me 13 vite burg (EMRI) Foto ilustruese

Është kryer ekstradimi i shtetasit kosovar Valon Kyçyku nga Hungaria.

Kyçyku kërkohej prej kohësh nga Interpoli, dhe vetëm ditën e sotme është ekstraduar drejt Tiranës. 37-vjeçari është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 13 vite burg, për veprën penale Mashtrim i kryer në bashkëpunim" dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, parashikuar nga nenet 143/2 dhe 287/ b të Kodit Penal.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Budapest u bë i mundur arrestimi i tij në Hungari duke u finalizuar me ekstradimin e tij drejt vendit tonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fieraku rrihet KEQ nga gruaja disa vite më e vogël, kërkon ndihmë
Përplas të dehurin me makinë, arratiset autori »
Article Logic
Execution time: 0.010818004608154
array(1) { ["section"]=> string(103) "ekstradohet-nga-hungaria-ne-tirane-i-kerkuari-nderkombetarisht-ishte-denuar-me-13-vite-burg-emri-117481" }