Ekstradohet nga SHBA vrasësi shqiptar, ka ekzekutuar më shumë se dy persona (FOTO- DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:16 06-04-2018 Ekstradohet nga SHBA vrasësi shqiptar, ka ekzekutuar më shumë se dy persona (FOTO- DETAJE) Vrasesi Narbis (Niko) Koxhaj (Goxhi)

Ekstradohet nga SHBA, një shtetas shqiptar i dënuar me 25 vjet burg për vrasje.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Washington ekstradojnë nga SHBA shtetasin shqiptar

Narbis (Niko) Koxhaj (Goxhi), 47 vjeç, nga Gjirokastra.

Ai ishte i shpallur në kërkim në vitin 1997 dhe u kap në SHBA, falë bashkëpunim të Interpol Tirana me Interpol Washingtonin.

 Kapja dhe ndalimi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat me vendim penal të marsit 2003, e ka dënuar me 25 vjet burg për veprat penale "Vrasje me dashje kundër dy apo më shumë personave e kryer në bashkëpunim", "Trafikimi i armëve dhe municionit".  Specialistët e Seksionit për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit në D.V.P.Berat ekzekutuan vendimin e Gjykatës ndaj këtij shtetasi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tensione në OKB mes Britanisë e Rusisë: Po luani me zjarrin
Deti përpiu trafikantët e drogës në Vlorë, nëna zemërthyer vajton për djalin: U nis me skaf për në Itali…Ishte i zoti »
Article Logic
Execution time: 0.011814117431641
array(1) { ["section"]=> string(93) "ekstradohet-nga-shba-vrasesi-shqiptar-ka-ekzekutuar-me-shume-se-dy-persona-foto-detaje-115882" }