Ekstradohet nga Shqipëria drejt Suedisë, trafikanti i armëve

Publikuar tek: aktualitet, më 14:10 28-05-2015 Ekstradohet nga Shqipëria drejt Suedisë, trafikanti i armëve Foto ilustruese

Lars Tommy Rosen, 35 vjeç, është ekstraduar nga Shqipëria drejt Suedisë pasi ishte dënuar me 10 vjet burg ,për veprën penale”Kontrabandë e rëndë me armë”. Në Aeroportin e Rinasit ky shtetas ju dorëzua eskortës Suedeze.

“Më datë 05.09.2012, u bë arrestimi ne flagrance i shtetasit Lars Tommy Rosen, 35 vjeç, lindur e banues ne Stokholm te Suedise. Arrestimi i këtij  shtetasi u bë pasi është kapur në flagrancë në Piken e kalim kontrollit Muriqan, në dalje nga Shqipëria për në Malin e Zi, pasi në bagazhet e tij në dy çanta, ju gjetën dhe ju sekuestruan në cilësine e provës materiale : 9 copë armë zjarri Pistoleta, me mbishkrimet EKOL Special, 99 kal 9 mm PAK”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si u vra Ilirjan Sulku në Hollandë, pas dy muajsh ekzekutohet vëllai në Tiranë
Gjykata e Apelit “rrëzon” pallatet te diga e liqenit »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(65) "ekstradohet-nga-shqiperia-drejt-suedise-trafikanti-i-armeve-12160" }