Ekstradohet nga SPANJA i dënuari me 22 vjet burg për VRASJE

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 28-07-2018 Ekstradohet nga SPANJA i dënuari me 22 vjet burg për VRASJE Foto ilustruese

Autoritetet italiane ekstraduan nga Spanja Gazmend Nuren, i cili ishte dënuar nga Gjykata e Apelit  të Leçes me 22 vite burg pasi vrau në vitin 1998 me kaçavidë bashkëudhëtarin e tij Luan Kajën në Itali.

 

Sipas mediave Italiane, shqiptari ka tentuar të kërkojë Azil në Mbretërinë e Bashkuar me identitet fals.

Sakaq, mbi Gazmend Nuren rëndon akuza si armëmbajtje pa leje, falsifikim dhe  vrasje. Kjo e fundit ka ndodhur në vitin 1998 ku ka goditur Luan Kajën në kokë me kaçavidë.  I riu u dërgua për në spital por nga plagët e marra nuk arriti të  shpëtonte.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia sekuestron mbi gjysmë ton drogë në Vlorë
Deputeti sulmon ashpër Qeverinë: Albpetrol largon specialistët nga puna se nuk janë rilindas »
Article Logic
Execution time: 0.011078119277954
array(1) { ["section"]=> string(66) "ekstradohet-nga-spanja-i-denuari-me-22-vjet-burg-per-vrasje-129430" }