Ekstradohet nga Spanja vrasësi i dy të moshuarave

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 26-06-2015 Ekstradohet nga Spanja vrasësi i dy të moshuarave Gjioneva dhe Elsa Vava

Është ekstraduar nga Spanja autori i krimit të ndodhur në Durrës, ku u vranë  dy kunatat e moshuara, pasi u dhunuan. Autorët hynë për të vjedhur në banesën e të moshuarve Gjioneva Vava dhe Elsa Vava, 72 dhe 79 vjeç dhe pasi u pikasën nga ato i dhunuan dhe i vodhën.Të moshuarat u gjetën të pajeta nga fqinjët. Indrit Shaqja, 42 vjeç është ekstraduar nga zyra Qendrore kombëtare e Interpol Tirana. Ai akuzohet  për “Vjedhje  me pasojë vdekjen  në bashkëpunim”, ndërsa Gjykata e Shkallës së parë ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg”. Për këtë krim janë arrestuar edhe  Velson Elmazi dhe Artur Kaçanolli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarjet në Lazarat, shoqërohet F.H por nuk rezulton te lista e të kërkuarve
Bashkia urdhëron partitë të heqin posterat elektoral »
Article Logic
Execution time: 0.011677026748657
array(1) { ["section"]=> string(55) "ekstradohet-nga-spanja-vrasesi-i-dy-te-moshuarave-14690" }