Ekstremisti islamik therr me thikë policen në Berlin, qëllohet për vdekje

Publikuar tek: bota, më 18:56 17-09-2015 Ekstremisti islamik therr me thikë policen në Berlin, qëllohet për vdekje

Një ekstremist islamik ka sulmuar me thikë një polic në qytetin e Berlinit. Sipas mediave gjermane, personi i paidentifikuar ishte një emigrant nga Iraku i dënuar më parë për lidhje me organizatat terroriste por ishte liruar me kusht që të monitorohej me “GPS”.

Policia gjermane u njoftua se ai po kërcënonte njerëzit në rrugë dhe kishte plagosur një efektive të policisë pak çaste përpara se të qëllohej për vdekje. Ngjarja ka ndodhur pak çaste më pare në Spandau të Berlinit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.48445892333984
array(1) { ["section"]=> string(78) "ekstremisti-islamik-therr-me-thike-policen-ne-berlin-qellohet-per-vdekje-21036" }