Ekzekutim si në filmat e “Hollywood”, zbulohet agjentja që Kim Jong-un dërgoi për ekzekutimin e të vëllait

Publikuar tek: bota, më 10:03 15-02-2017 Ekzekutim si në filmat e “Hollywood”, zbulohet agjentja që Kim Jong-un dërgoi për ekzekutimin e të vëllait

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka ekzekutuar dje vëllain e tij më të madh Kim Jong-nam, në aeroportin e Malajzisë.

Jong-nam ishte arratisur nga Koreja pas kërcënimeve të vëllait, megjithatë ai nuk ka arritur t’i shpëtojë për shumë kohë hakmarrjes.

Mediat e huaja raportojnë se është identifikuar një prej dy agjenteve femra që ekzekutuan 46 vjeçarin. Ato i hodhën gaz toksik në fytyrë dhe pasi mbërriti në spital, Jong-nam ndërroi jetë.

Fotot e një prej agjenteve është publikuar në media dhe shihet shishja që ajo mban në dorë, me të cilën dyshohet se ka vrarë vëllain e diktatorit. 

3D3C735F00000578-4225822-image-m-34_1487148453839.jpg

3D3C72BB00000578-4225822-CCTV_images_have_emerged_of_a_female_assassin_sent_by_Kim_Jong_u-a-14_1487143049885.jpg

0B94B84B000005DC-0-image-a-20_1487072141935.jpg

*Kim Jong-nam

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kamioni humb kontrollin dhe përplas turmën e njerëzve, 2 të vdekur
9-vjeçari habit shokët e klasës me deklaratat e tij, mbështet fuqishëm ISIS-in »
Article Logic
Execution time: 0.011440992355347
array(1) { ["section"]=> string(109) "ekzekutim-si-ne-filmat-e-hollywood-zbulohet-agjentja-qe-kim-jong-un-dergoi-per-ekzekutimin-e-te-vellait-68761" }