Ekzekutimi i Albert Bakos në burg, dëshmon autori shqiptar: Nuk doja ta vrisja, por vetëm...

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 17-01-2019 Ekzekutimi i Albert Bakos në burg, dëshmon autori shqiptar: Nuk doja ta vrisja, por vetëm...

Pak ditë pas vrasjes së shqiptarit Albert Bako në burgun Koridalos, i akuzuar për vrasjen e tij në qeli ka dalë para gjyqit për vrasjen e avokatit Mikalis Zafiropulos.

Gjatë fjalës së tij në gjyq, shqiptari Mikel Kastrioti dëshmoi edhe lidhur me vrasjen e Bakos në burgun e Athinës. Ai tha se nuk donte ta vriste pasi vetëm ta lëndonte pak bashkëkombasin e tij.

Në gjyq mes të burgosurve të përfshirë në vrasjen e Bakos ishte edhe i dënuari grek, Aristides Floros, por ky i fundit refuzoi që të dëshmonte.

Ndërsa dy të pandehurit e tjerë të akuzuar për vrasjen e avokatit Zafiropulos, Klodjan Lekoçi dhe Oldi Dulçe, kanë mohuar katër veprat që drejtësia greke u ka bërë atyre lidhur me vrasjen e avokatit . Ndërkaq, mediat greke raportojnë se për shkak të mungesës së dëshmitarëve gjyqi u shty për më 23 janar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Evazion fiskal prej 18 miliardë lekësh, reagon Rama pas arrestimit të BIZNESMENËVE: Një duzinë shkelësish, do ju gjejë belaja
Zgjedhjet lokale, Kreu i KQZ paralajmëron bashkitë për ndryshimin e listave të zgjedhësve »
Article Logic
Execution time: 0.011117935180664
array(1) { ["section"]=> string(93) "ekzekutimi-i-albert-bakos-ne-burg-deshmon-autori-shqiptar-nuk-doja-ta-vrisja-por-vetem-149152" }