Ekzekutimi i Elton Çiçës, zbardhet dëshmia e Renato Milloshit në polici

Publikuar tek: aktualitet, më 13:03 01-03-2017 Ekzekutimi i Elton Çiçës, zbardhet dëshmia e Renato Milloshit në polici

Pas vetëdorësimit në polici të Renato Milloshit i cili ishte shpallur në kërkim si ndihmës i shtetasit Jani Alia në vrasjen e Elton Çiçës, më 1 maj 2016, policia ka zbardhur dëshminë e tij.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se Milloshi pasi ka shpjeguar se nuk nuk ka pasur lidhje me vrasjen e Elton Çiçës.

Mësohet se Milloshi ka rrëfyer se ishte në dijeni të konfliktit mes Janit Aliajt dhe Elton Çiços dhe se ka vënë në dispozicion makinën. Milloshi ka thënë se nuk kishte asnjë informacion se çfarë do të bënte miku i tij dhe se vrasjen e Elton Çiçës e kishte marrë vesh pasi kishte ndodhur krimi.

“Jam i rënduar nga ana psikologjike, kërkoj mjek” mësohet të ketë thënë Milloshi gjatë dëshmisë në polici.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kioskat zaptojnë hapësirat publike, policia bashkiake injoron denoncimet e qytetarëve (FOTO)
ALARMANTE: Nis masakra në Valbonë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.01086688041687
array(1) { ["section"]=> string(76) "ekzekutimi-i-elton-cices-zbardhet-deshmia-e-renato-milloshit-ne-polici-70360" }