Ekzekutimi i ish-Shefit të Krimit Ekonomik, zbulohet detaji i fortë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:19 25-04-2017 Ekzekutimi i ish-Shefit të Krimit Ekonomik, zbulohet detaji i fortë

Del në pah një detaj i fortë lidhur me ekzekutimin e Ervin Dalipajt. Ervin Dalipaj ish- shef i Krimit Ekonomik u ekzekutua në po të njëjtën ditë që në Gjykatën e Krimeve të Rënda mbahej seanca e rradhës për vrasjen e Gazmend Çollakut.

Viktimat e ngjarjes, ndodhur pak më parë në afërsi të Sukthit po udhëtonin sot drejt Tiranës ndërkohë që sot do mbahej seanca e rradhës për Ervin Dalipajn dhe Denis Shtrazën tek Krimet e Rënda .

Seanca pritej të mbahej rreth orës 12.30 por në mungesë të Dalipajt kjo seancë është shtyrë .

Vrasja e Gazmend Çollakut, ka ndodhur më 6 janar të vitit të kaluar në afërsi të një fshati në Krujë, ku më parë u rrëmbye nga 4 persona, 3 prej tyre të veshur me jelek me mbishkrimin “Policia”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në Durrës, ja pse autorët mund të identifikohen lehtësisht
Pas takimit kofidencial me Çakon, shkarkohet Ardian Çipa. Ja posti i ri që do mbajë »
Article Logic
Execution time: 0.011348962783813
array(1) { ["section"]=> string(72) "ekzekutimi-i-ish-shefit-te-krimit-ekonomik-zbulohet-detaji-i-forte-76396" }