Ekzekutimi i Ridvan Ramazanit sot në Shkodër, policia jep DETAJE: Hyri për të sqaruar sherrin e të birit dhe u vra

Publikuar tek: aktualitet, më 19:23 28-11-2020 Ekzekutimi i Ridvan Ramazanit sot në Shkodër, policia jep DETAJE: Hyri për të sqaruar sherrin e të birit dhe u vra Pamje nga vendngjarja - Ridvan Ramazani

Policia e Shtetit ka dhënë informacion lidhur me ngjarjen e rëndë në Dajç, Shkodër, ku u ekzekutua Ridvan Ramazani (Hyseni) 46-vjeç, i cili njihej edhe si i “forti” i Shkodrës.

128578291_1066980750440082_404120137573309289_n.jpg

Dyshohet se kanë qenë dy persona D.M dhe H.M (vëllezër) ata që kanë ekzekutuar Ramazanin, të cilët më pas janë larguar me motor. Autoritetet i kanë identifikuar dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Policia thotë se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e shtetasit Ridvan Ramadan Hyseni dhe më pas dyshohet se ky ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.

Njoftimi i policisë/ Shkodër

Zbardhet ngjarja e ndodhur mesditën e sotme në fshatin Mushan.

Identifikohen autorët dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Strukturat hetimore të DVP Shkodër, të mbështetura nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit në kohë dhe kryerjes së veprimeve të shpejta, profesionale dhe hetimore, bënë të mundur që brenda një kohe të shkurtër të zbardhnin dhe dokumentonin ngjarjen e ndodhur rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti, ku u gjet i vrarë me armë zjarri brenda në makinë, shtetasi R. H., 46 vjeç, banues në fshatin Darragjat, Shkodër.

Nga tërësia e veprimeve hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e shtetasit R. H. dhe më pas dyshohet se ky shtetas ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, të mbështetura nga FNSH dhe Focat Speciale Renela, nën drejtimin e prokurorit, kanë ushtruar disa kontrolle banesash dhe ambientesh të ndryshme ku dyshohej se mund të fshiheshin autorët.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës për të bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve të dyshuar, të cilëve, për arsye hetimore, për momentin nuk iu bëjmë me dije gjeneralitetet.

Gjithashtu, në bashkëpunim me DVP Lezhë vijojnë pikat e kontrollit në akset rrugore, me qëllim kontrollin e imtësisëshëm të personave të dyshuar, për të mos iu lënë mundësinë që të largohen më drejtim të qarqeve të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punonjësi i prokurorisë godet kabinën elektrike dhe 'lë Lezhën pa drita', i dehur dhe në gjendje të rëndë dërgohet me urgjencë në spital (EMRI)
EMRAT/ Ja kush janë ekzekutuesit e Ridvan Ramazanit sot në Shkodër: Djali i ishte konfliktuar me dy vëllezërit, ata i vranë babanë »
Article Logic
Execution time: 0.012232780456543
array(1) { ["section"]=> string(119) "ekzekutimi-i-ridvan-ramazanit-sot-ne-shkoder-policia-jep-detaje-hyri-per-te-sqaruar-sherrin-e-te-birit-dhe-u-vra-229468" }