Ekzekutohet me 5 plumba 21-vjeçari shqiptar në Gjermani, arrestohet shoku

Publikuar tek: bota, më 20:42 01-08-2019 Ekzekutohet me 5 plumba 21-vjeçari shqiptar në Gjermani, arrestohet shoku

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Gjermani. Ai u qëllua me 5 plumba nga shoku i tij 26-vjeçar.

Media gjermane “Hna.de” raporton se mëngjesin e së enjtes policia e Knorrstrabe vuri në pranga autorin.

Pasi qëlloi drejt shokut të tij ai largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes në zonën midis restorantit “Burger King” dhe qendrës tregtare Dez.

Sipas autoriteteve gjermane ata kishin debatuar ashpër me njëri tjetërin dhe më pas 26-vjeçari ka shtënë 5 herë në drejtim të djaloshit me origjinë nga Kosova.

Nuk dihen ende arsyet se përse ka ndodhur vrasja. Të dy djemtë kishin lindur në Kassel. Autori po mbahet në burg dhe pritet të dalë së shpejti para trupës gjykuese.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012027025222778
array(1) { ["section"]=> string(79) "ekzekutohet-me-5-plumba-21-vjecari-shqiptar-ne-gjermani-arrestohet-shoku-174087" }